Bize Ulaşın
Yatlarda ve Akıllı Evlerde Kablo Dağınıklığı

Yatlarda ve Akıllı Evlerde Kablo Dağınıklığı

Evlerde ve yatlarda birçok elektronik cihaz bulunuyor; Uydu alıcıları, medya oynatıcılar, müzik be otomasyon sistemleri vb. Bunların bir kısmı evin teknik odasındaki kabinette duruyor. Bir kısmı da odalarda TV dolabının içinde bulunuyor.

Odalardaki mobilyanın içinde bulunan cihazlar hem kendi içlerinde birbirlerine bağlanıyor hem de teknik odadan gelen kablara. Bir de TV ünitesine giden kablolar var. Bu bağlantıların hemen hepsi cihazların arka kısımlarındaki bağlantı yuvalarından yapılıyor.

Sorun da burada başlıyor. Dolap içlerine yerleştirilen cihazların arka kısımlarına ulaşmak için cihazlar öne doğru çekiliyor ve bağlantılar yapıldıktan sonra yerlerine itiliyor. Belki ilk yapıldığında olabildiği kadar düzgün yapılıyor ama herhangi bir servis anında, bir cihazın kablolarının sökülüp değiştirilmesi çok zor oluyor. Yeni bağlantı da artık o kadar düzenli olmuyor.

Çoğu zaman bu bölgelere temizlik yapmak istenmiyor; Kabloların yerlerinden çıkıp sistemin çalışmamasından korkuluyor, haklılar da!

Oysa ki bunları çok düzenli hale getirecek çözümler mevcut. Dolap içindeki ürünleri çekmek ve hatta döndürerek arka bağlantılarına ulaşabileceğimiz ürünler var. Bunlar hem ilk kurulum sırasında hem de ilerideki servis durumlarında büyük kolaylık sağlıyor. Kablolar, bu kabinetin hareketli kısımlarına sabitlenebiliyor. Böylece hem servis kolaylığı artıyor hem de sistemin kararlı çalışmasına büyük katkı sağlanıyor.